East Kameng: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 1: | Line 1: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|- | |- | ||
! Sr.No. | ! Sr.No. !! Block Name | ||
|- | |- | ||
|1) || [[Bameng]] | |1) || [[Bameng-1]] | ||
|- | |- | ||
|2) || [[ | |2) || [[Bameng-II/Tara]] | ||
|- | |- | ||
|3) || [[ | |3) || [[Bana Camp]] | ||
|- | |- | ||
|4) || [[ | |4) || [[Bana Village]] | ||
|- | |- | ||
|5) || [[ | |5) || [[Bengde]] | ||
|- | |- | ||
|6) || [[ | |6) || [[Beyong]] | ||
|- | |- | ||
|7) || [[ | |7) || [[Bodo]] | ||
|- | |- | ||
|8) || [[ | |8) || [[Bokar]] | ||
|- | |- | ||
|9) || [[Changkiu Saliwa Yangfo]] | |||
|- | |||
|10) || [[Chayangtajo]] | |||
|- | |||
|11) || [[Chayangtajo Model Village]] | |||
|- | |||
|12) || [[Chijang]] | |||
|- | |||
|13) || [[Dafri (Res)]] | |||
|- | |||
|14) || [[Dipu Lamgu]] | |||
|- | |||
|15) || [[Doka]] | |||
|- | |||
|16) || [[Dokre (Res)]] | |||
|- | |||
|17) || [[Domdila]] | |||
|- | |||
|18) || [[Donigaon]] | |||
|- | |||
|19) || [[Effa]] | |||
|- | |||
|20) || [[Emboriang]] | |||
|- | |||
|21) || [[Fachung (Res)]] | |||
|- | |||
|22) || [[Fengche]] | |||
|- | |||
|23) || [[Flago]] | |||
|- | |||
|24) || [[Gikung]] | |||
|- | |||
|25) || [[Hambapinda]] | |||
|- | |||
|26) || [[Harinablam]] | |||
|- | |||
|27) || [[Jayang Bagang]] | |||
|- | |||
|28) || [[Jayanti]] | |||
|- | |||
|29) || [[Jejudada]] | |||
|- | |||
|30) || [[Jokhio]] | |||
|- | |||
|31) || [[Jomoh]] | |||
|- | |||
|32) || [[Jotte Cheda]] | |||
|- | |||
|33) || [[Kadeya (Bana Camp-II)]] | |||
|- | |||
|34) || [[Kafla (Res)]] | |||
|- | |||
|35) || [[Kakukao]] | |||
|- | |||
|36) || [[Kamrung]] | |||
|- | |||
|37) || [[Kapudada]] | |||
|- | |||
|38) || [[Kesse Bagang]] | |||
|- | |||
|39) || [[Keyang]] | |||
|- | |||
|40) || [[Khenewa]] | |||
|- | |||
|41) || [[Killo]] | |||
|- | |||
|42) || [[Kote Camp]] | |||
|- | |||
|43) || [[Krema Pao]] | |||
|- | |||
|44) || [[Laching Bagang]] | |||
|- | |||
|45) || [[Lachung Yangje]] | |||
|- | |||
|46) || [[Lada]] | |||
|- | |||
|47) || [[Lai Moya]] | |||
|- | |||
|48) || [[Lamnio]] | |||
|- | |||
|49) || [[Lamrah]] | |||
|- | |||
|50) || [[Lapung]] | |||
|- | |||
|51) || [[Lengdi Liyang]] | |||
|- | |||
|52) || [[Lochung]] | |||
|- | |||
|53) || [[Loffa (Res)]] | |||
|- | |||
|54) || [[Logoni (Res)]] | |||
|- | |||
|55) || [[Londa]] | |||
|- | |||
|56) || [[Lorrah]] | |||
|- | |||
|57) || [[Loto Yangfo]] | |||
|- | |||
|58) || [[Lower Liyak/Sekong]] | |||
|- | |||
|59) || [[Lumdung (Res)]] | |||
|- | |||
|60) || [[Margingla]] | |||
|- | |||
|61) || [[Mebua]] | |||
|- | |||
|62) || [[Miorang]] | |||
|- | |||
|63) || [[Mongkhya]] | |||
|- | |||
|64) || [[Nabolong]] | |||
|- | |||
|65) || [[Namchar Bagang]] | |||
|- | |||
|66) || [[Nari Camp]] | |||
|- | |||
|67) || [[Neking]] | |||
|- | |||
|68) || [[Neping]] | |||
|- | |||
|69) || [[Nere]] | |||
|- | |||
|70) || [[New Nere]] | |||
|- | |||
|71) || [[New Sopung (Res)]] | |||
|- | |||
|72) || [[Nichoba]] | |||
|- | |||
|73) || [[Ningcho]] | |||
|- | |||
|74) || [[Nisangjang-Besai]] | |||
|- | |||
|75) || [[Pabua]] | |||
|- | |||
|76) || [[Pachi/Attarang Sighi]] | |||
|- | |||
|77) || [[Paffa]] | |||
|- | |||
|78) || [[Pakke]] | |||
|- | |||
|79) || [[Pakoti]] | |||
|- | |||
|80) || [[Pampoli]] | |||
|- | |||
|81) || [[Pangia]] | |||
|- | |||
|82) || [[Pankar (Res)]] | |||
|- | |||
|83) || [[Patiwa (Res)]] | |||
|- | |||
|84) || [[Pipokoro]] | |||
|- | |||
|85) || [[Pipu]] | |||
|- | |||
|86) || [[Pitchang]] | |||
|- | |||
|87) || [[Pordung]] | |||
|- | |||
|88) || [[Poube]] | |||
|- | |||
|89) || [[Rang]] | |||
|- | |||
|90) || [[Rebe]] | |||
|- | |||
|91) || [[Rewa Solung]] | |||
|- | |||
|92) || [[Richi Lamgu]] | |||
|- | |||
|93) || [[Richukhorang]] | |||
|- | |||
|94) || [[Rojo/Wakke]] | |||
|- | |||
|95) || [[Sachung]] | |||
|- | |||
|96) || [[Sanchu]] | |||
|- | |||
|97) || [[Sangbia]] | |||
|- | |||
|98) || [[Saria]] | |||
|- | |||
|99) || [[Seba]] | |||
|- | |||
|100) || [[Sekong Jarkam]] | |||
|- | |||
|101) || [[Sengriwa]] | |||
|- | |||
|102) || [[Silla]] | |||
|- | |||
|103) || [[Sipi Liyang]] | |||
|- | |||
|104) || [[Tabri]] | |||
|- | |||
|105) || [[Tagampu]] | |||
|- | |||
|106) || [[Tagang Warrang]] | |||
|- | |||
|107) || [[Tagrang Yangje]] | |||
|- | |||
|108) || [[Tallo]] | |||
|- | |||
|109) || [[Tallong (Res)]] | |||
|- | |||
|110) || [[Tarawa]] | |||
|- | |||
|111) || [[Tassomora]] | |||
|- | |||
|112) || [[Tatatara]] | |||
|- | |||
|113) || [[Tawe]] | |||
|- | |||
|114) || [[Tongma (Res)]] | |||
|- | |||
|115) || [[Tungi]] | |||
|- | |||
|116) || [[Upper Liyak]] | |||
|- | |||
|117) || [[Veo]] | |||
|- | |||
|118) || [[Wablong]] | |||
|- | |||
|119) || [[Wada Bagang]] | |||
|- | |||
|120) || [[Waii]] | |||
|- | |||
|121) || [[Watte]] | |||
|- | |||
|122) || [[Weshi]] | |||
|- | |||
|123) || [[Wotte Cheda (Res)]] | |||
|- | |||
|124) || [[Yakli]] | |||
|- | |||
|125) || [[Yangfo]] | |||
|- | |||
|126) || [[Yangsey]] | |||
|} | |} | ||