East Siang: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
(Created page with "{| class="wikitable" |- ! Sr.No. !! Block Name |- |1) || Bilat |- |2) || Mebo |- |3) || Pasighat |- |4) || Ruksin |}") |
mNo edit summary |
||
| Line 1: | Line 1: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|- | |- | ||
! Sr.No. | ! Sr.No. !! Block Name | ||
|- | |- | ||
|1) || [[ | |1) || [[Aohali]] | ||
|- | |- | ||
|2) || [[ | |2) || [[Ayeng Beging]] | ||
|- | |- | ||
|3) || [[ | |3) || [[Ayeng Besok]] | ||
|- | |- | ||
|4) || [[Ruksin]] | |4) || [[Ayeng Sanggo]] | ||
|- | |||
|5) || [[Balek]] | |||
|- | |||
|6) || [[Bamin Bilat-I]] | |||
|- | |||
|7) || [[Bamin Bilat-II]] | |||
|- | |||
|8) || [[Bamin Bilat-III]] | |||
|- | |||
|9) || [[Berung]] | |||
|- | |||
|10) || [[Bodak]] | |||
|- | |||
|11) || [[Borguli-I]] | |||
|- | |||
|12) || [[Borguli-II]] | |||
|- | |||
|13) || [[Boying]] | |||
|- | |||
|14) || [[Darne]] | |||
|- | |||
|15) || [[Debing-I]] | |||
|- | |||
|16) || [[Debing-II]] | |||
|- | |||
|17) || [[Depi Lower]] | |||
|- | |||
|18) || [[Depi Moli]] | |||
|- | |||
|19) || [[Depi Upper]] | |||
|- | |||
|20) || [[Detak]] | |||
|- | |||
|21) || [[Diking]] | |||
|- | |||
|22) || [[Gadum-I]] | |||
|- | |||
|23) || [[Gadum-II]] | |||
|- | |||
|24) || [[Gune]] | |||
|- | |||
|25) || [[Kelek Mirbuk]] | |||
|- | |||
|26) || [[Kelek-Roing]] | |||
|- | |||
|27) || [[Kiyit Sango]] | |||
|- | |||
|28) || [[Kiyit Yitdum]] | |||
|- | |||
|29) || [[Kiyit Yitkong]] | |||
|- | |||
|30) || [[Kongkul]] | |||
|- | |||
|31) || [[Korang]] | |||
|- | |||
|32) || [[Ledum-I]] | |||
|- | |||
|33) || [[Ledum-II]] | |||
|- | |||
|34) || [[Ledum-III]] | |||
|- | |||
|35) || [[Lingka]] | |||
|- | |||
|36) || [[Mangnang]] | |||
|- | |||
|37) || [[Mebo Gidum]] | |||
|- | |||
|38) || [[Mebo Gingkong]] | |||
|- | |||
|39) || [[Mebo Langko]] | |||
|- | |||
|40) || [[Mebo Sanggo]] | |||
|- | |||
|41) || [[Mer-I]] | |||
|- | |||
|42) || [[Mer-II]] | |||
|- | |||
|43) || [[Miglung]] | |||
|- | |||
|44) || [[Mikong-I]] | |||
|- | |||
|45) || [[Mikong-II]] | |||
|- | |||
|46) || [[Mirem-I]] | |||
|- | |||
|47) || [[Mirem-II]] | |||
|- | |||
|48) || [[Mirem-III]] | |||
|- | |||
|49) || [[Mirem-IV]] | |||
|- | |||
|50) || [[Mirem-V]] | |||
|- | |||
|51) || [[Mirku Dapi]] | |||
|- | |||
|52) || [[Mirku-I]] | |||
|- | |||
|53) || [[Mirku II]] | |||
|- | |||
|54) || [[Mirsam-I]] | |||
|- | |||
|55) || [[Mirsam-II]] | |||
|- | |||
|56) || [[Mongku]] | |||
|- | |||
|57) || [[Motum-I]] | |||
|- | |||
|58) || [[Motum-II]] | |||
|- | |||
|59) || [[Namsing-I]] | |||
|- | |||
|60) || [[Namsing-II]] | |||
|- | |||
|61) || [[Namsing-III]] | |||
|- | |||
|62) || [[Napit]] | |||
|- | |||
|63) || [[New Borguli]] | |||
|- | |||
|64) || [[Ngopok Pokdum-I]] | |||
|- | |||
|65) || [[Ngopok Pokdum-II]] | |||
|- | |||
|66) || [[Ngopok Pokkong-I]] | |||
|- | |||
|67) || [[Ngopok Pokkong-II]] | |||
|- | |||
|68) || [[Ngorlung-I]] | |||
|- | |||
|69) || [[Ngorlung-II]] | |||
|- | |||
|70) || [[Ngorlung-III]] | |||
|- | |||
|71) || [[Niglok]] | |||
|- | |||
|72) || [[Oyan-I]] | |||
|- | |||
|73) || [[Oyan-II]] | |||
|- | |||
|74) || [[Oyan-III]] | |||
|- | |||
|75) || [[Raling]] | |||
|- | |||
|76) || [[Ralung-I]] | |||
|- | |||
|77) || [[Ralung-II]] | |||
|- | |||
|78) || [[Rani-I]] | |||
|- | |||
|79) || [[Rani-II]] | |||
|- | |||
|80) || [[Rani-III]] | |||
|- | |||
|81) || [[Rani-IV]] | |||
|- | |||
|82) || [[Rasam]] | |||
|- | |||
|83) || [[Rayang-I]] | |||
|- | |||
|84) || [[Rayang-II]] | |||
|- | |||
|85) || [[Rayang Moli]] | |||
|- | |||
|86) || [[Remi]] | |||
|- | |||
|87) || [[Rengging]] | |||
|- | |||
|88) || [[Ruksin]] | |||
|- | |||
|89) || [[Ruksin-II]] | |||
|- | |||
|90) || [[Runne-I]] | |||
|- | |||
|91) || [[Seram Palek]] | |||
|- | |||
|92) || [[Seram Ramku]] | |||
|- | |||
|93) || [[Sibo]] | |||
|- | |||
|94) || [[Sibut]] | |||
|- | |||
|95) || [[Sigar]] | |||
|- | |||
|96) || [[Sika Bamin-I]] | |||
|- | |||
|97) || [[Sika Bamin-II]] | |||
|- | |||
|98) || [[Sika Tode-I]] | |||
|- | |||
|99) || [[Sika Tode-II]] | |||
|- | |||
|100) || [[Sille]] | |||
|- | |||
|101) || [[Sille-II]] | |||
|- | |||
|102) || [[Silluk-I]] | |||
|- | |||
|103) || [[Silluk-II]] | |||
|- | |||
|104) || [[Sipu-Sido-Tene]] | |||
|- | |||
|105) || [[Takilalung-I]] | |||
|- | |||
|106) || [[Takilalung-II]] | |||
|- | |||
|107) || [[Takilalung-III]] | |||
|- | |||
|108) || [[Tebo]] | |||
|- | |||
|109) || [[Tekang-I]] | |||
|- | |||
|110) || [[Tekang-II]] | |||
|- | |||
|111) || [[Tigra]] | |||
|- | |||
|112) || [[Tigra Mirbuk I]] | |||
|- | |||
|113) || [[Tigra Mirbuk II]] | |||
|- | |||
|114) || [[Yagrung-I]] | |||
|- | |||
|115) || [[Yagrung-II]] | |||
|- | |||
|116) || [[Yagrung-III]] | |||
|- | |||
|117) || [[Yapgo]] | |||
|} | |} | ||